Серанови - 


Македонски форум за Серанови!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Жена на неделата
Серанови - Portal 2z9i2joЕва Лонгориа
Маж на неделата
Серанови - Portal 5yapo2Тоше Проески
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Блинки
Серанови - Portal Icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 10:49 pm by Lovely Girl

» Потпис и аватар
Серанови - Portal Icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 10:49 pm by Lovely Girl

» I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови
Серанови - Portal Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 11:39 pm by *Soy la chica de Guille*

» Гиље, Раул и Тете најомилени
Серанови - Portal Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 11:38 pm by *Soy la chica de Guille*

» Тете и Ева најубавите актерки во серијата
Серанови - Portal Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 11:35 pm by *Soy la chica de Guille*

» Виктор Елиас и е братучед на Австриската принцеза Летиција!
Серанови - Portal Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 10:46 pm by Tinnie

» Адријан Родригез (ДВД) бил во врска со Наталијa Санчез (Тете)
Серанови - Portal Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 10:41 pm by Tinnie

» Kармен – најголема замарантка !
Серанови - Portal Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 10:38 pm by Tinnie

» Сантијаго, најсмешен машки лик во серијата
Серанови - Portal Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:19 pm by *Soy la chica de Guille*

Пријатели
Серанови - Portal 29lixe0
Вероника Санчез на Филмскиот фестивал во Малага
Серанови - Portal Icon_minitimeПет Jул 10, 2009 11:34 pm by Miss Tete*
Во токот на април, поточно 23.04.2009 Вероника Санчез присуствуваше на Филмскиот фестивал во Малага како презентер на одредени награди. Неколку слики можете да видите овде, а за повеќе информации одете на …

[ Full reading ]
Comments: 0
Гледаност на гледачите во Шпанија на серијата Серанови
Серанови - Portal Icon_minitimeВто Jул 14, 2009 4:38 pm by **Марија**
Глeданост на сите осум сезони од серијата Серанoви во Шпанија


“Према статистиките, третата сезона од серијата Серанови, била најгледана деодека последната осма сезона била најлоша по гледаност.
1. Сезона – 4,840,000 …

[ Full reading ]
Comments: 0
Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008
Серанови - Portal Icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 6:25 pm by **Марија**
Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008.

АТВ Награда
2004:Најдобар глумец (Антонио Ресинес – Диего) – награда
2004:Најдобра режија – номинација
2004:Најдобро сценарио – номинации
Фотограмас (од …

[ Full reading ]
Comments: 0
Антонио Ресинeс доби одштета од 6.000 евра
Серанови - Portal Icon_minitimeПон Jул 20, 2009 2:53 pm by **Марија**
Антонио Ресинeс доби одштета од 6.000 евра

Антонио Ресинeс, кој во Серанови ја глуми главната улога – главата на семејството Серано, Диего доби неодамна од два трачерски списанија одштета од 6.000 евра .
Списанијата, кои …

[ Full reading ]
Comments: 0
Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура”
Серанови - Portal Icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 5:31 pm by **Марија**
Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура”

Спрема штурите информации кои достигнале и во јавноста, Вероника Санчез ќе снима во Чиле филм
“Уна лесион де пинтура” . Филмот представува адапција од романот Адолфо …

[ Full reading ]
Comments: 0
Антонио Ресинeс во младоста
Серанови - Portal Icon_minitimeПон Jул 20, 2009 2:51 pm by **Марија**
Серанови - Portal Resinesnekadisad

Дали би го препознале човекот од сликата ? Мала занимација, чисто да видиме како Антонио Ресинeс – Диего изгледал во младоста.

Comments: 1
Ресниес и Переа во емисијата “Saturday Night Live”
Серанови - Portal Icon_minitimeВто Aвг 18, 2009 8:55 pm by **Марија**
Ресниес и Переа во емисијата “Saturday Night Live”

Шпанскиот медиум CUATRO неодамна лансирала нов проект – Saturday Night Live Made in Spain. Се работи за шпанска верзија на американското ток шоу со истото име.
Гостинот на првата епизода …

[ Full reading ]
Comments: 0
Список на епизоди (СЕРАНОВИ)
Серанови - Portal Icon_minitimeПет Aвг 21, 2009 12:16 am by **Марија**
Список на епизоди (СЕРАНОВИ)


Прва сезона,Број Име Гледачи Share
1 Ya s'han casao (Ќе се венчаат) 4.286.000 26,1%
2 Un padre perfecto (Совршен татко) 4.519.000 27,2%
3 Siempre nos quedará París (Секогаш нам ни останува ПАриз) 4.640.000 26,0%
4 El Atlético de Santa Justa F.C. (Ф.К. …

[ Full reading ]
Comments: 1
Вероника Санчез презентер за наградата Т за убавина
Серанови - Portal Icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 12:45 am by **Марија**
Вероника Санчез презентер за наградата Т за убавина

Вероника Занчез после долго време, повторно се појави на шпанската медиумска сцена. Таа беше водителка на манифестацијата која оригинално се вика ” Los premios T de Belleza …

[ Full reading ]
Comments: 0
Freak of the week
Серанови - Portal 2e1btjbБоки 13
Песна на неделата


MusicPlaylist
MySpace Music Playlist at MixPod.com

Statistics
Постојат b>80 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е emu6

Нашите членови се испратиле точно 2458 мислења in 236 subjects
Виц на неделата
Како слонот се качува на дрво?- Се сокрива во лешник и чека верверичката да го качи горе.
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 30 во Чет Фед 01, 2024 11:02 pm