Серанови
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серанови

Македонски форум за Серанови!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура”

Go down 
АвторПорака
**Марија**
Член
Член
**Марија**


Број на мислења : 353
Join date : 2009-07-07
Age : 27
Location : Во Аргентина со Casi Angeles =]

Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура” Empty
ПишувањеПредмет: Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура”   Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура” Icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 5:31 pm

Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура”

Спрема штурите информации кои достигнале и во јавноста, Вероника Санчез ќе снима во Чиле филм
“Уна лесион де пинтура” . Филмот представува адапција од романот Адолфо Куов, а режијата потпишува Пабло Перелман.
Покрај Вероника, една од главните улоги ќе ја глуми и Даниел Гименес Чачо. Гиљермо дел Торо заедно со компанијата Џалео Филмс ќе биде здружен со продукцијата, а снимањето на филмот ќе биде сместено во седумдесетите години на прошлиот век, во времето на владеењето Салвадор Алџендеа.Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура” San4ez
Вратете се на почетокот Go down
 
Вероника Санчез снима “Уна лесион де пинтура”
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Вероника Санчез на Филмскиот фестивал во Малага
» Вероника Санчез презентер за наградата Т за убавина
» Адријан Родригез (ДВД) бил во врска со Наталијa Санчез (Тете)

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Серанови :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: