Серанови
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серанови

Македонски форум за Серанови!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008

Go down 
АвторПорака
**Марија**
Член
Член
**Марија**


Број на мислења : 353
Join date : 2009-07-07
Age : 27
Location : Во Аргентина со Casi Angeles =]

Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008 Empty
ПишувањеПредмет: Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008   Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008 Icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 6:25 pm

Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008.

АТВ Награда
2004:Најдобар глумец (Антонио Ресинес – Диего) – награда
2004:Најдобра режија – номинација
2004:Најдобро сценарио – номинации
Фотограмас (од сребро)
2004:Најдобар ТВ глумец (Антонио Ресинес – Диего) – награда
2004:Нјадобра ТВ глумица (Белен Руеда – Лусија) – номинација
Ондас - Награди
2004:Најдобра серија - награда
Еспана акторс унион
2006:ТВ:Главна женска улога (Белен Руеда - Лусија) – номинација
2006:ТВ:Споредна женска улога (Алексанра Џименси – Африка) – номинација
2005:ТВ:Главна машка улога (Антонио Ресинес – Диего) – номинација
2005:ТВ:Пратечка машка улога (Антонио Молеро-Фити) – номинација
2004:ТВ:Главна машка улога (Антонио Ресинес - Диего) – номинација
2004:ТВ:Споредна машка улога (Маноло Каро – Пакиљо) - номинација
2004:ТВ:Пратечка машка улога (Исус Бонила – Санти) – номинација
2004:ТВ: Пратечка машка улога (Антонио Молеро – Фити) – номинација
ТП де Оро
2004:Најдобар глумец (Антонио Ресинес - Диего) –номинација
2004:Најдобра глумица (Белен Руеда – Лусија) – номинација
2004:Најдобра Шпанска серија –номинација
Запинг награда
2004:Најдобар глумец (Антонио Ресинес - Диего) – награда
2004:Најдобра глумица (Белен Руеда - Лусија) – номинација

https://2img.net/r/ihimizer/img93/8656/diegogiljetetekuroilusi.png
Вратете се на почетокот Go down
 
Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Гледаност на гледачите во Шпанија на серијата Серанови
» Тете и Ева најубавите актерки во серијата
» Сантијаго, најсмешен машки лик во серијата
» Список на епизоди (СЕРАНОВИ)
» I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Серанови :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: