Серанови
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серанови

Македонски форум за Серанови!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови

Go down 
+4
Miss Tete*
TeA
Tei4ka
*Angela*
8 posters
АвторПорака
*Angela*
Член
Член
*Angela*


Број на мислења : 178
Join date : 2009-07-07

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeНед Jул 12, 2009 10:38 am

Некое време подоцна од остварувањето на шпанскиот сон се појави и италијанската верзија на Серанови но со поинакво име "I Cesaroni".

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови 6fo6xv

Оваа серија по прикажување на двете сезони доживеа вистински триумф во Италија.

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Ih8x87

I Cesaroni беше премиерно прикажан во 2006 година,беше многу гледан, и го доживеа својот голем успех.
Оваа италијанска верзија е адаптација на Серанови, креиран за Глобомедиа.

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови 6igq34

Серанови претставува една од најгледаните шпански серии,кои се прикажувала во повеќе од 15 земји меѓу кои: Чешка,Португалија, Грција, Турција,Франција,Русија,Финска,Романија,Пуерто Рико,Уругвај,Словенија, Хрватска, Босна, Македонија, Србија и Косово.
I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови 33a8j2v
Вратете се на почетокот Go down
Tei4ka
Член
Член
Tei4ka


Број на мислења : 293
Join date : 2009-07-02
Location : Скопје

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeНед Jул 12, 2009 10:50 am

Ќе се емитува оваа верзија во Македонија?
Вратете се на почетокот Go down
TeA
Нов Член
Нов Член
TeA


Број на мислења : 38
Join date : 2009-07-05

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeНед Jул 12, 2009 12:04 pm

дај бозе не зс мрзам итаљански!!!!!!!!!!!!!!!!! laughing
Вратете се на почетокот Go down
Miss Tete*
Администратор
Администратор
Miss Tete*


Број на мислења : 933
Join date : 2009-05-16
Age : 25
Location : некаде далеку со Серанови!

Character sheet
Tei4ka:
EmchoOo:
Belen Rueda:

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeНед Jул 12, 2009 12:26 pm

па можеби и ќе се емитува, којзнае. јас дознав за оваа информација, ама ова е КОПИЈА од Серанови, затоа не ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
https://losserranomk.forummk.com
*Angela*
Член
Член
*Angela*


Број на мислења : 178
Join date : 2009-07-07

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeНед Jул 12, 2009 1:32 pm

И мене не ми се допаѓа, Серанови се едни и единствени,а овие се нивна копија.
Вратете се на почетокот Go down
Guille's girlfriend
Нов Член
Нов Член
Guille's girlfriend


Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-29
Age : 27
Location : With Guille ♥♥♥

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeСре Jул 15, 2009 5:55 pm

У право си!!!Вистинските Серанови никој неможе да ги замене smile
Вратете се на почетокот Go down
Miss Tete*
Администратор
Администратор
Miss Tete*


Број на мислења : 933
Join date : 2009-05-16
Age : 25
Location : некаде далеку со Серанови!

Character sheet
Tei4ka:
EmchoOo:
Belen Rueda:

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeСре Jул 15, 2009 7:47 pm

имаше слики од овие на еден блог за серанови, кога ќе ги најдам, ќе ги поставам тука.
Вратете се на почетокот Go down
https://losserranomk.forummk.com
Miss Tete*
Администратор
Администратор
Miss Tete*


Број на мислења : 933
Join date : 2009-05-16
Age : 25
Location : некаде далеку со Серанови!

Character sheet
Tei4ka:
EmchoOo:
Belen Rueda:

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 3:54 pm

ви ветив дека ќе ги најдам сликите од оваа копија, и еве ги:
I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3906_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3906_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3938_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3908_largeimage[img:b733]http://www.telecinco.es/content/maincontent/3956/C_2_maincontent_3956_largeimage.jpgI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3935_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3935_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3958_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3958_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3964_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3941_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3941_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3971_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3971_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3942_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3942_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3952_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3952_largeimage
па, "уживајте" во нив.
Вратете се на почетокот Go down
https://losserranomk.forummk.com
**Марија**
Член
Член
**Марија**


Број на мислења : 353
Join date : 2009-07-07
Age : 27
Location : Во Аргентина со Casi Angeles =]

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeСаб Aвг 01, 2009 6:12 pm

Не сакам а и нема да уживам во лажните Серанови
Вратете се на почетокот Go down
*Soy la chica de Guille*
Нов Член
Нов Член
*Soy la chica de Guille*


Број на мислења : 75
Join date : 2009-09-07
Age : 28
Location : со Виктор на пуст остров..мм..лав ит :P

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:12 pm

~Miss Tete~ напиша:
ви ветив дека ќе ги најдам сликите од оваа копија, и еве ги:
I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3906_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3906_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3938_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3908_largeimage[img:cf65]http://www.telecinco.es/content/maincontent/3956/C_2_maincontent_3956_largeimage.jpgI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3935_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3935_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3958_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3958_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3964_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3941_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3941_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3971_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3971_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3942_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3942_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3952_largeimageI Cesaroni-италијанска верзија на Серанови C_2_maincontent_3952_largeimage
па, "уживајте" во нив.

и јас ова истото го читав некаде ама не ми се свиѓа..а и глумците се многу грди за разлика од овие... tyfr7ivkuv
Вратете се на почетокот Go down
Miss Tete*
Администратор
Администратор
Miss Tete*


Број на мислења : 933
Join date : 2009-05-16
Age : 25
Location : некаде далеку со Серанови!

Character sheet
Tei4ka:
EmchoOo:
Belen Rueda:

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 10:33 pm

точно дека се многу грди... а па лажната кармен каква е... I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови 319841
Вратете се на почетокот Go down
https://losserranomk.forummk.com
*Soy la chica de Guille*
Нов Член
Нов Член
*Soy la chica de Guille*


Број на мислења : 75
Join date : 2009-09-07
Age : 28
Location : со Виктор на пуст остров..мм..лав ит :P

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 11:13 pm

Ужассссс laughing
Вратете се на почетокот Go down
Tinnie
Нов Член
Нов Член
Tinnie


Број на мислења : 8
Join date : 2009-09-18

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 10:44 pm

**Марија** напиша:
Не сакам а и нема да уживам во лажните Серанови

ми 2
Вратете се на почетокот Go down
*Soy la chica de Guille*
Нов Член
Нов Член
*Soy la chica de Guille*


Број на мислења : 75
Join date : 2009-09-07
Age : 28
Location : со Виктор на пуст остров..мм..лав ит :P

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitimeСаб Сеп 19, 2009 11:39 pm

па да ама не верувам ни да ги дават кај нас neeeeeeeeeeeeeeeeeee
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови   I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
I Cesaroni-италијанска верзија на Серанови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Список на епизоди (СЕРАНОВИ)
» Гледаност на гледачите во Шпанија на серијата Серанови
» Сите награди и номинации на серијата Серанови од 2003. до 2008

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Серанови :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: